ΚΥΠΡΟΣ

"Διπλό" στην Κύπρο για την Ελπίδων

Μολονότι έμεινε με 10 παίκτες στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης, λόγω αποβολής του Μάνταλου, η εθνική Ελπίδων νίκησε 2-0 την Κύπρο στην Αχνα.

Μολονότι έμεινε με 10 παίκτες στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης, λόγω αποβολής του Μάνταλου, η εθνική Ελπίδων νίκησε 2-0 την Κύπρο στην Αχνα, για τους προκριματικούς του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος (1ος όμιλος). Ηταν ο δεύτερος αγώνας του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, μετά την ήττα (3-2) από τη Λευκορωσία, και τα γκολ πέτυχαν οι Κώστας Φορτούνης (58΄) και Αλέξανδρος Βέλλιος (90΄+3΄).

Διαιτητής: Αλαν Μπλακ (Β. Ιρλανδία)

Κίτρινες: Ρ. Παναγιώτου - Ποτουρίδης, Μάνταλος, Μητρόπουλος

Κόκκινη: Μάνταλος (71΄ δεύτερη κίτρινη)

ΚΥΠΡΟΣ (Σάββας Παρασκευά): Ιωάννου, Ρ. Παναγιώτου (23΄ Α. Παναγιώτου), Δημητρίου, Σιέλης, Περικλέους (63΄ Πιτταράς), Οικονομίδης, Αντωνιάδης, Χαραλάμπους, Βασιλείου, Γιαγκουδάκης (76΄ Χατζηβασίλης), Μυτίδης.

ΕΛΛΑΔΑ (Γιώργος Γεωργιάδης): Λάμπρου, Σκόνδρας, Ποτουρίδης (89΄ Αποστολόπουλος), Μητρόπουλος, Λαγός, Γκέντζογλου, Μαυρίας, Μάνταλος, Γιάννου (75΄ Στάμου), Φορτούνης, Καραγκούνης (56΄ Βέλλιος).