Premier League: Ανατροπή τίτλου στις καθυστερήσεις για την Άρσεναλ - Η βαθμολογία

Premier League Πρεμιερ Λιγκ Άρσεναλ
AP Photo/Jon Super

Premier League: Η Άστον Βίλα έβαλε μεγάλα «ζόρια» στην Άρσεναλ, η οποία πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις, για να επικρατήσει 4-2, σε αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική.

Οι «κανονιέρηδες» βρέθηκαν στο… καναβάτσο στο Μπέρμιγχαμ, ωστόσο με τη «βοήθεια» και του Εμιλιάνο Μαρτίνες, πέτυχε «διπλό» τίτλου.

Ο τερματοφύλακας της Άστον Βίλα ήταν ο αρνητικός πρωταγωνιστής, καθώς έχει ευθύνη για τα δύο τέρματα που σημείωσε η Άρσεναλ στις καθυστερήσεις. Οι παίκτες του Αρτέτα επέστρεψαν στα «τρίποντα», μετά από τρία σερί ματς δίχως νίκη, μολονότι έχασαν με 2-1 ως το 61ο λεπτό.

Σε εκείνο το σημείο ο Ζιντσένκο ισοφάρισε σε 2-2, για να έρθει το αυτογκόλ του Μαρτίνες και το τέρμα του Μαρτινέλι στις καθυστερήσεις, για να φύγουν οι φιλοξενούμενοι με τη νίκη.

Η 24η αγωνιστική της Premier League

Σάββατο (18/2)

• Άστον Βίλα - Άρσεναλ 2-4 (5’ Γουότκινς, 31’ Κουτίνιο – 16’ Σάκα, 61’ Ζιντσένκο, 90’+3’ αυτ. Μαρτίνες, 90’+8’ Μαρτινέλι)
  • Μπρέντφορντ - Κρίσταλ Πάλας (17:00)
  • Μπράιτον - Φούλαμ (17:00)
  • Τσέλσι - Σαουθάμπτον (17:00)
  • Έβερτον - Λιντς (17:00)
  • Νότιγχαμ Φόρεστ - Μάντσεστερ Σίτι (17:00)
  • Γουλβς - Μπόρνμουθ (17:00)
  • Νιούκαστλ - Λίβερπουλ (19:30)