ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 1-3: Κυριάρχησε το «τριφύλλι» στο ντέρμπι κορυφής της Volley League

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

Volley League: Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-1 σετ του ΠΑΟΚ στην Πυλαία κι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Με πρωταγωνιστή τον Θανάση Πρωτοψάλτη, ο οποίος τα έκανε όλα, οι «πράσινοι» ήταν ανώτεροι κι έφτασαν δίκαια σε μια «καθαρή» νίκη.

Ο Παναθηναϊκός με το «τρίποντο» που πήρε προσπέρασε τον ΠΑΟΚ κι ανέβηκε στην κορυφή. Οι γηπεδούχοι παρότι είχαν υπεροχή στο μπλοκ υστέρησαν σε υποδοχή και επίθεση, ενώ στο 24-23 του 4ου σετ έχασαν την ευκαιρία να στείλει το ματς στο tie break. Οι φιλοξενούμενοι με τρεις συνεχόμενους πόντους του Πρωτοψάλτη έκανε το 26-24 και τελέιωσε το ματς.