Γιατί η Ζωή Λάσκαρη δεν γιόρταζε ποτέ τα Χριστούγεννα
Κέρδισε τον τίτλο της Σταρ Ελλάς το 1959 και αμέσως μετά με την ταινία «Κατήφορος» έγινε εν μία νυκτί αστέρι πρώτου μεγέθους στον ελληνικό κινηματογράφο. Η Ζωή Λάσκαρη από πολύ νεαρή ηλικία γνώρισε την απόλυτη επιτυχία, κουβαλώντας όμως μέσα το παράπονο ότι οι γονείς της δεν μπόρεσαν ποτέ να την καμαρώσουν…
![Γιατί η Ζωή Λάσκαρη δεν γιόρταζε ποτέ τα Χριστούγεννα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/12/06/laskari-3.jpg?t=DumN7TMMbhgnukgwUnAhJg)
Και αυτό διότι η μοίρα τα έφερε έτσι ώστε ουσιαστικά να μην γνωρίσει ποτέ τον πατέρα της, ενώ έχασε και την λατρεμένη μητέρα της όταν ήταν μόλις 8 ετών. Μεγαλώνοντας με την γιαγιά της σε ένα σπίτι με διαρκές πένθος, όπως είχε πει σε συνέντευξή της, εξαιτίας και του χαμού του θείου της, πολλά πράγματα τα βίωσε εντελώς διαφορετικά σε σχέση με άλλα παιδιά, όπως για παράδειγμα τις γιορτές των Χριστουγέννων.
Διαβάστε περισσότερα στο menshouse
Trending
![Η μεγαλύτερη ανακάλυψη της Ιστορίας έγινε - Αρχαιολόγοι βρήκαν το μέρος που αναστήθηκε ο Ιησούς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/26/6a0bb5b8-stolismos.jpg?t=IgYj-JhvW6KVlXtYFt5cAA)
![Καιρός: Ο καύσωνας επιστρέφει... αγριεμένος - Ποια πόλη θα «βράσει» στους 42 τις επόμενες ημέρες](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/16/cbb83d03-kafsonas-sintrivani.jpg?t=u8XFNEmYjNV0CD3EVX_U0Q)
![Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Άναψε η φλόγα σε φαντασμαγορική τελετή – Συγκίνηση για την ελληνική αποστολή](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/27/4a45bf23-olympics-2024-paris.jpg?t=F2lt0a5LbcJlTK3lQBYP3Q)