Europa League: Η Σπαρτακ Μόσχας έβαλε «φωτιά» στον όμιλο – Δεύτερη νίκη επί της Νάπολι (video)

Europa League
Twitter: @VictorMoses

Europa League: «Φωτιά» στον Γ’ όμιλο έβαλε η Σπαρτάκ Μόσχας, η οποία έκανε το «2 στα 2» κόντρα στη Νάπολι.

Η ρωσική ομάδα μετά το 3-2 στην Ιταλια, κέρδισε και στην έδρα της, αυτή τη φορά με 2-1 κι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, μια αγωνιστική πριν το φινάλε.

Η Σπαρτάκ προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα βρέθηκε μπροστά με δύο τέρματα, βάζοντας τις βάσεις για την επικράτηση.

Οι «παρτενοπέι» μπήκαν ξανά στο ματς στο 64ο λεπτό, αλλά στα λεπτά που απέμεναν οι παίκτες του Ρούι Βιτόρια διατήρησαν το προβάδισμα τους και πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη.