Super League: Απέδρασε από την Κρήτη ο Ολυμπιακός, ανατροπή με Μπακαμπού!

Super League Σούπερ Λιγκ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI

Super League: Ο Ολυμπιακός χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή (2-1) για να φύγει με το «διπλό» από την έδρα του ΟΦΗ.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Ντόη στο 40ο λεπτό, γύρισε τούμπα στο ματς, μετά την ανάπαυλα, σε ένα ματς που είχε μεγάλη ένταση πριν από την έναρξη του.

Ο Ολυμπιακός έχασε πέναλτι στο 52’, με τον Μανδά να αποκρούει την εκτέλεση του Χάμες Ροντρίγκες. Ο Κολομβιανός εξιλεώθηκε έξι λεπτά αργότερα, όταν έβγαλε μια εξαιρετική κάθετη για τον Γκάρι Ροντρίγκες, ο οποίος έκανε το 1-1.

Η ολική ανατροπή έγινε στο 81ο λεπτό, με τον Μπακαμπού, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά και με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.