Super League, Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1: Η… αγαπημένη τους ισοπαλία

Super League

Super League: Αστέρας Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα είναι οι δύο ομάδες με τις περισσότερες ισοπαλίες, συνεπώς το τελικό 1-1, ήρθε μάλλον φυσιολογικά.

Οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό, μετά το δωδέκατο «Χ» των Αρκάδων και το δέκατο της ομάδα από τα Γιάννινα.

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό, μετά το πολύ όμορφο γκολ του Ριέρα, αλλά ο ΠΑΣ βρήκε απάντηση από την άσπρη βούλα με τον Εραμούσπε.

Αμφότερα τα τέρματα μπήκαν στο πρώτο 45λεπτο, ενώ μετά την ανάπαυλα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή κι έχασαν πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Σίτο, ο οποίος αστόχησε μέσα από τη μεγάλη περιοχή στο 81ο λεπτό.

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1slgr.gr

Διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Κίτρινες: Ατιένθα - Τζίνο, Τζίμας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Ατιένθα, Καστάνιο, Τασουλής, Σανταφέ (46’ Αλάγκμπε), Ιγκλέσιας (46’ Μουνάφο), Ριέρα (71’ Λέο Τιλίκα), Κρεσπί, Σίτο (85’ Ζουγλής), Μπαράλες (70’ Κωστέας).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Τσιντώτας, Σόρια, Παντελάκης (21’ λ.τρ. Μπακαδήμας), Εραμούσπε, Πήλιος, Τζίμας, Καραχάλιος, Τζίνο, Ριένστρα (65’ Νίνης), Μπάλαν, Μορέιρα (89’ Φοφανά).