ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα γκολ κι οι αμφισβητούμενες φάσεις του «Χ»ορταστικού ντέρμπι της Super League

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός Super League Highlights

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Δείτε το video με τα highlights του μεγάλο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής στη Super League.

«Χορταστική» ήταν η αναμέτρηση της «OPAP Arena», με τον Λιβάι Γκαρσία να στερεί από τον Παναθηναϊκό ένα «διπλό»… τίτλου, κρατώντας όρθια την ΑΕΚ.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τελικό 2-2 με πέναλτι του επιθετικού της στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ θα μπορούσαν να είχαν κάνει την απόλυτη ανατροπή με τον Αραούχο στην τελευταία φάση. Νωρίτερα, οι «πράσινοι» ήταν αυτοί που είχαν γυρίσει… τούμπα το ματς με τους Γέντβαϊ και Αράο.

Ο Παναθηναϊκός εξέδωσε ανακοίνωση για τη φάση του Βέρμπιτς με τον Πινέδα, ενώ ΑΕΚ διαμαρτύρεται για χέρι του Βαγιαννίδη.

Δείτε στο παρακάτω video, τα γκολ, τις αμφισβητούμενες φάσεις κι όλα όσα έγιναν στο ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: