Conference League: Στην παράταση πέρασε ο Άγιαξ – Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ

Conference League: Επεισοδιακό παιχνίδι στη Νορβηγία με τον Άγιαξ να νικά 2-1 στην παράταση και να προκρίνεται στους «16» - Πέρασαν Ντίναμο Ζάγκρεμπ και Σερβέτ.

Ματς με τα όλα του στη Νορβηγία για τη ρεβάνς των play offs του Conference League. Η Μπόντο/Γκλιμτ υποδέχτηκε τον Άγιαξ, με τους Ολλανδούς να προκρίνονται επικρατώντας στην παράταση με 2-1! Σε ένα επεισοδιακό ματς, με διαιτητή τον Σιδηρόπουλο. Ο «Αίαντας» προηγήθηκε με τον Μπερχάουζ, αλλά λίγο πριν το τέλος ισοφάρισε ο Μπεργκ. Τελικά ο Τέιλορ στο έξτρα ημίωρο έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του Άμστερνταμ.

Πανηγυρικά προκρίθηκε και η Ντίναμο Ζάγκρεμπ. Οι Κροάτες ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με την Μπέτις, την οποία είχαν νικήσει στην Ισπανία. Ο Μπακαμπού έκανε το 0-1, για να ισοφαρίσει ο Κανέκο στο τελικό σκορ και την πρόκριση των Κροατών.

Στις «16» ομάδες πέρασε και η Σερβέτ, νικώντας 1-0 στη Βουλγαρία τη Λουντογκόρετς με τέρμα του Κονιάτ.

Οι τρεις ομάδες που προκρίθηκαν (Άγιαξ, Ντίναμο Ζάγκρεμπ, Σερβέτ), συν την Μακάμπι Χάιφα που πέρασε μια μέρα νωρίτερα, είναι πιθανοί αντίπαλοι του ΠΑΟΚ στη φάση των «16».