Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

Super League: Νεύρα κι ένταση στο Βόλος – ΑΕΚ (video)

Newsbomb

Super League: Αρκετά νεύρα αλλά και ένταση υπήρξε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα του Βόλου με την ΑΕΚ.

Ο αγώνας είχε συγκλονιστική εξέλιξη στο πρώτο ημίχρονο, ενώ δεν έλειψαν κι οι εντάσεις.

Ο Βόλος δεν μπόρεσε να κάνει το 1-0, καθώς έχασε πέναλτι, ενώ στη συνέχεια η ΑΕΚ πέτυχε δύο γκολ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με ξεκάθαρο προβάδισμα.

Στο πρώτο γκολ της «Ένωσης», οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν επειδή δεν σταμάτησε το ματς λόγω του τραυματισμού του Πουρίτα, ενώ νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν «φωνάξει» ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή σε εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου.

Γενικότερα, η κατάσταση ήταν έκρυθμη και στο τέλος του ημιχρόνου δημιουργήθηκε ένταση ανάμεσα στα επιτελεία των δύο ομάδων. Ουσιαστικά, ήταν μια συνέχεια των νεύρων που υπήρχε μεταξύ των ποδοσφαιριστών. Τελικά, η κατάσταση ηρέμησε με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.