FIBA Europe Cup: «Ψυχρολουσία» έπαθε ο Ηρακλής, «λύτρωση» για Περιστέρι, black out ο Ιωνικός (vid)

FIBA Europe Cup

FIBA Europe Cup: Δείτε τι έκαναν Περιστέρι, Ηρακλής και Ιωνικός Νικαίας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στη διοργάνωση.

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε το Περιστέρι, το οποίο έκαμψε (85-83) την αντίσταση των Μπάκεν Μπέαρς, χάρη σε καλάθι του Ίαν Μίλερ, 2.7’’ πριν το φινάλε.

Η ελληνική ομάδα έκανε τα εύκολα δύσκολα και πήγε να «αυτοκτονήσει», αλλά στο τέλος κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε από το ματς. Κορυφαίος ήταν ο Τέραν Πέτεγουεϊ, ο οποίος μέτρησε 20 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και μόλις 2 λάθη σε σχεδόν 28 λεπτά.

Μια βολή του Καρτάλ Οζμιζράκ, 0.7’’ πριν το τέλος, «σκότωσε» τον Ηρακλή, ο οποίος γνώρισε τη δεύτερη ήττα του σε ισάριθμα ματς. Ο «γηραιός» είχε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά στην… τελική ευθεία ήταν άστοχος, με αποτέλεσμα η Μπαχτσεσεχίρ να φύγει με τη νίκη (64-63) από το Ιβανώφειο.

Αντίθετα, ο Ιωνικός Νικαίας γνώρισε εντός έδρας ήττα (81-92) από την Αντβέρπ, πληρώνοντας το κακό τρίτο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν επιμέρους 33-15 και μετέτρεψαν το 45-45 σε 59-78.

Ο αγώνας του Ηρακλή

Έγκλημα στο Αιγάλεω: Μαρτυρίες γειτόνων - «Υπήρχαν οικογενειακά προβλήματα» (vid)

Κακοποίηση 8χρονης στη Ρόδο: Ξεσπάει η κόρη της 50χρονης κατηγορούμενης - «Δεν θέλω να την ξέρω»

Έκτακτο μέρισμα: Ποιοι θα λάβουν Χριστουγεννιάτικο μποναμά έως 900 ευρώ