Champions League: «Περίπατο» η Γιουβέντους, αγχώθηκε η Μπαρτσελόνα - Όλα τα γκολ (videos)

Η Γιουβέντους ανέβασε ταχύτητα στο δεύτερο μέρος κι έκανε περίπατο στην Ουγγαρία, ενώ η Μπαρτσελόνα δέχθηκε πίεση από την Ντιναμό Κιέβου στο «Καμπ Νου» - Ακόμα μια βραδιά «γεμάτη» γκολ στo Champions League.

Οι πρωταθλητές Ιταλίας επικράτησαν με 4-1 της Φερεντσβάρος, ενώ οι «μπλαουγκράνα» κέρδισαν 2-1 την ουκρανική ομάδα, η οποία όμως στα τελευταία λεπτά έπαιζε ψηλά και πίεσε για την ισοφάριση.

Η Λειψία πέτυχε με ανατροπή μια σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία προηγήθηκε μεν στο 6ο λεπτό αλλά έφυγε με... άδεια χέρια από τη Γερμανία.

Την ανατροπή της βραδιάς πέτυχε η Σεβίλλη, η οποία αν και έπαιζε με δέκα παίκτες μετέτρεψε το 0-2 σε 3-2 κόντρα στην Κράσνονταρ. «Τριάρα» τόσο για την Τσέλσι, όσο και για την Μπορούσια Ντόρτμουντ, επί της Ρεν και της Μπριζ, αντίστοιχα.

Οι βαθμολογίες...

Τα γκολ κι οι σκόρερ...

Ε' όμιλος

Τσέλσι-Ρεν 3-0 (10' πεν. 41' πεν. Βέρνερ, 50 Άμπραχαμ)

Σεβίλλη-Κράσνονταρ 3-2 (42' Ράκιτιτς, 69' 72' Εν-Νεσιρί / 17' Σουλεϊμάνοφ, 21' πεν. Μπεργκ)

Στ' όμιλος

Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης-Λατσίο 1-1 (33' Ερόκιν / 82' Καϊσέδο)

Μπριζ-Ντόρτμουντ 0-3 (14' Αζάρ, 18' 32' Χάαλαντ)

Ζ' όμιλος

Μπαρτσελόνα-Ντιναμό Κιέβου 2-1 (5' πεν. Μέσι, 65' Πικέ / 75' Τσιγκάνκοφ)

Φερεντσβάρος-Γιουβέντους 1-4 (90' Μπολί / 7' 60' Μοράτα, 72' Ντιμπάλα, 81' αυτ. Ντβάλι)