Champions League, Ντινάμο Ζάγκρεμπ – ΑΕΚ: Ο Γαλανόπουλος σήκωσε ψηλά το μαύρο περιβραχιόνιο

Ντινάμο Ζάγκρεμπ - ΑΕΚ Champions League
Glomex

Champions League: Ο Κώστας Γαλανόπουλος μετά το τέρμα που πέτυχε στο 90ο λεπτό του αγώνα Ντινάμο Ζάγκρεμπ - ΑΕΚ, σήκωσε ψηλά το μαύρο περιβραχιόνιο, σε μια συμβολική κίνηση στη μνήμη του Μιχάλη Κατσούρη.

Ο Έλληνας διεθνής μπήκε ως αλλαγή κι εξελίχθηκε σε «χρυσό» σκόρερ για την «Ένωση», καθώς έκανε το 2-1 στο 90ο λεπτό.

Ο Γαλανόπουλος, μετά την επίτευξη του τέρματος, έκανε μια συμβολική κίνηση, αφιερώνοντας το στον Μιχάλη Κατσούρη, ο οποίος δολοφονήθηκε από την επιδρομή στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Συγκεκριμένα, σήκωσε ψηλά το μαύρο περιβραχιόνιο και το έδειξε προς τους Κροάτες που βρίσκονταν στις εξέδρες του «Μάκσιμιρ» και στις δηλώσεις του τόνισε ότι: «Είχα προαίσθημα πως αν παίξω θα βάλω γκολ, η αφιέρωση ήταν το ελάχιστο που μπορούσα να κάνω»

Ντινάμο Ζάγκρεμπ - ΑΕΚ
Η κίνηση του Πέτρου Μάνταλου στη μνήμη του Μιχάλη ΚατσούρηIntime News

Ο Πέτρος Μάνταλος κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών σχημάτισε με τα χέρια του το «Μ», τιμώντας κι αυτός τη μνήμη του Μιχάλη. Μετά τη λήξη του αγώνα, ο Ματίας Αλμέιδα δεν πανηγύρισε την αντρίκια νίκη της ομάδας του, αλλά πήγε αμέσως στα αποδυτήρια.