Champions League: Η Πόρτο βάζει δύσκολα στην Άρσεναλ, ισοπαλία στη Νάπολι

Champions League: Οι «δράκοι» με γκολ στις καθυστερήσεις επικράτησαν 1-0 της Άρσεναλ δίνοντας σασπένς στη ρεβάνς – Ανοιχτοί λογαριασμοί για Νάπολι και Μπαρτσελόνα μετά το 1-1 του πρώτου ματς – Δείτε τα γκολ.

Αναμετρήσεις με σασπένς για τους «16» του Champions League περιελάμβανε το πρόγραμμα της Τετάρτης (21/2). Η Πόρτο επικράτησε 1-0 της Άρσεναλ, ενώ η Νάπολι με την Μπαρτσελόνα ήρθαν ισόπαλες 1-1. Οπότε οι ρεβάνς σε Λονδίνο και Βαρκελώνη, αποκτούν άγρια ομορφιά!

Στο «Ντραγκάο» οι εκπληκτικοί «δράκοι» της Πορτογαλίας φιλοξένησαν την Άρσεναλ και χρειάστηκε να φτάσει το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων για να πάρουν τη σπουδαία νίκη (1-0) με το γκολ του Γκαλένο.

Στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα», τα «βαριά πυροβολικά» της Νάπολι και της Μπαρτσελόνα διαμόρφωσαν το τελικό 1-1. Ο Λεβαντόφσκι έδωσε προβάδισμα στους Καταλανούς στο 60’, για να έρθει ένα τέταρτο αργότερα ο Οσιμέν να «κλείσει» το σκορ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων για τη φάση των «16» του Champions League:

Λειψία (Γερμανία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 0-1

Κοπεγχάγη (Δανία)-Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία) 1-3

Λάτσιο (Ιταλία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 1-0

Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)-Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ισπανία) 2-0

Ιντερ (Ιταλία)-Ατλέτικο Μαδρίτης (Ισπανία) 1-0

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-Ντόρτμουντ (Γερμανία) 1-1

Πόρτο (Πορτογαλία)-Αρσεναλ (Αγγλία) 1-0

Νάπολι (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 1-1