Μαρία Σάκκαρη: Εντυπωσιακή πρεμιέρα στην Ντόχα!

Μαρία Σάκκαρη: Η Ελληνίδα τενίστρια ήταν απολαυστική στο πρώτο της ματς στο τουρνουά της Ντόχα, επικρατώντας 2-0 σετ (6-0, 6-3) της Μάγιαρ Σερίφ.

Η Σάκκαρη ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο WTA 500 της Ντόχα, το οποίο είναι ένα ιδιαίτερα δυνατό τουρνουά.

Γενικότερα, η Μέση Ανατολή δείχνει να... πηγαίνει στην Ελληνίδα, η οποία έφτασε μέχρι τα ημιτελικά στο Άμπου Ντάμπι.

Όσον αφορά στον αγώνα με την Αιγύπτια, Νο114, η Μαρία ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο σετ, στο οποίο έκανε τρία breaks και κατέκτησε με 6-0 σε μόλις 24 λεπτά.

Στο δεύτερο συνάντηση μεγαλύτερη αντίσταση, αλλά ανταποκρίθηκε και πλέον περιμένει την αντίπαλο της στον δεύτερο γύρο. Θα είναι μια εκ των Μάντισον Κις, Μπελίνα Μπέντσιτς, οι οποίες θα τεθούν αντιμέτωπες την Τρίτη (2/3).