Champions League: Ο Μπακασέτας κράτησε «ζωντανή» την Τραμπζονσπόρ - Τα γκολ της βραδιάς

Champions League
Twitter: @Trabzonspor_EN_

Champions League: Η Κοπεγχάγη του Κάρλος Ζέκα νίκησε 2-1 την Τραμπζονσπόρ, αλλά το γκολ του Τάσου Μπακασέτα άφησε τα πάντα ανοικτά ενόψει του αγώνα στην Τουρκία.

Ανοικτή παρέμεινε η πρόκριση και στα άλλα δύο ματς της βραδιάς.

Η Κοπεγχάγη, με τον Ζέκα να είναι εξαιρετικός (στο πρώτο 90λεπτο μετά τον σοβαρό τραυματισμό του), είχε τον απόλυτο έλεγχο του ματς και προηγήθηκαν 2-0 στο 48ο λεπτό!

Το τέρμα του Μπακασέτα στο 79’, όμως, έδωσε νέο ενδιαφέρον ενόψει της ρεβάνς στην Τουρκία. Για τους φιλοξενούμενους βασικός ήταν κι ο Μανώλης Σιώπης.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Αντόνιο Τσόλακ πέτυχε γκολ για τέταρτο σερί ματς με τη Ρέιντζερς, η οποία, όμως, δεν κατάφερε να νικήσει την Αϊντχοφεν. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 κι η πρόκριση θα κριθεί στην Ολλανδία. Μικρό προβάδισμα πήρε η Μπόντο Γκλιμτ, η οποία νίκησε 1-0 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Τα αποτελέσματα των playoffs στο Champions League

Τρίτη (16/8)

• Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) 1-0 (37' Πελεγκρίνο)
  • Κοπεγχάγη (Δανία) - Τραμπζονσπόρ (Τουρκία) 2-1 (9' Κλάεσον, 48' Λεράγκερ - 79' Μπακασέτας)

• Ρέιντζερς (Σκωτία) - Αϊντχόφεν (Ολλανδία) 2-2 (40' Τσόλακ, 70' Λόρενς - 37' Σανγκαρέ, 78' Ομπίσπο)