ΜΠΑΣΚΕΤ

Παναθηναϊκός: Τα highlights με Βαλένθια – Βαθμολογία και αποτελέσματα της Euroleague

Euroleague: Δείτε τα highlights του αγώνα του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ στη Βαλένθια, τα υπόλοιπα αποτελέσματα και τη βαθμολογία.

Ο Παναθηναϊκός «προδόθηκε» από την άμυνα στη Βαλένθια και γνώρισε την ήττα (95-83) από τις «νυχτερίδες». Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη για τους «πράσινους», οι οποίοι υποχωρούν στη βαθμολογία.

Ένα ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο ήταν αρκετό για την Μπασκόνια, ώστε να επικρατήσει άνετα (86-68) της Φενέρμπαχτσε. Οι Βάσκοι έκαναν επιμέρους σκορ 22-9 στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Μάικ Τζέιμς επέστρεψε μετά το πειθαρχικό παράπτωμα στο οποίο είχε υποπέσει κι ήταν ο πρωταγωνιστής της ομάδας του. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε 87-78 τη Ζαλγκίρις στο Κάουνας.

Η Μπάγερν Μονάχου πέτυχε μεγάλο «διπλό» (74-71) στην έδρα της Αναντολού Εφές, επιβεβαιώνοντας ότι φέτος στοχεύει ψηλά.

Στον ρωσικό «εμφύλιο», η Χίμκι νίκησε (88-83) τη Ζενίτ στην Αγία Πετρούπολη, με τους Σβεντ – ΜακΚόλουμ να σημειώνουν μαζί 43 πόντους.