Euroleague: Έχασε το αήττητο ο Ολυμπιακός, χτύπησε ο Μάικ Τζέιμς – Highlights και βαθμολογία

Euroleague Ευρωλιγκα
euroleague.net

Euroleague: Δείτε όλα τα highlights από τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής και τη βαθμολογία της διοργάνωσης.

Ο Ολυμπιακός λύγισε στην παράταση 79-78 (67-67κ.α.) από την Μπαρτσελόνα και γνώρισε την πρώτη του ήττα στη διοργάνωση.

Οι «ερυθρόλευκοι» έδωσαν μεγάλη μάχη στη Βαρκελώνη κι είχαν την ευκαιρία να πάρουν το ματς τόσο στην κανονική διάρκεια, όσο και στην παράταση. Ο Κώστας Σλούκας ήταν άστοχος στην τελευταία φάση κι οι «μπλαουγκάνα» που ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες πήραν το ροζ φύλλο.

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε ακόμα και στο +23 (46-23 στο 16’), αλλά στο φινάλε «καρδιοχτύπησε» μέχρι να λυγίσει 94-86 τη Μονακό. Η άμυνα ήταν αυτή που έδωσε τη νίκη στους Μαδριλένους, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν και τον Μάικ Τζέιμς με πρόβλημα στη γάμπα, 34’’ πριν το φινάλε.

Με νίκη συνδύασε το πρώτο του ματς στην Stark Arena o Ερυθρός Αστέρας, ο οποίος επικράτησε 73-61 της Ζαλγκίρις. Σε ένα ματς που δεν είχε ιδιαίτερο θέαμα, οι «ερυθρόλευκοι» ήταν αυτοί που «χαμογέλασαν» στο φινάλε, χαλώντας παράλληλα και το ντεμπούτο του Γιούρι Ζντοβτς στον πάγκο της ομάδας του Κάουνας.

TA HIGHLIGHTS

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 79-78 (67-67κ.α.)

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ – ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ 83-72

Δίκη για βιτριόλι: Συγκλονίζουν οι φωτογραφίες από τα ρούχα της Ιωάννας την ημέρα της επίθεσης (vid)

Καιρός meteo: Ισχυρές βροχές και καταιγίδες την Πέμπτη (14/10) στην Αττική λόγω του «Μπάλλου»