LIVE BLOG, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Με ρυθμό αλλά χωρίς γκολ το «αιώνιο» ντέρμπι

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του πρώτου ντέρμπι «αιωνίων» της σεζόν 2021/22 στη Super League.

Είναι ο αγώνας που τραβάει όλα τα βλέμματα και ανεξάρτητα από την κατάσταση που βρίσκονται οι δύο ομάδες η νίκη «ζυγίζει» περισσότερο από τρεις βαθμούς.

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός θα αναμετρηθούν για πρώτη φορά την τρέχουσα σεζόν, με αμφότερες τις ομάδες να προέρχονται από μεγάλες νίκες. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 3-0 τη Φενέρμπαχτσε στην Τουρκία για το Europa League, ενώ οι «πράσινοι» ήταν εντυπωσιακοί κόντρα στον Βόλο, επικρατώντας 5-1! Από την άλλη, βέβαια, τόσο οι πρωταθλητές, όσο και το «τριφύλλι» θα έχουν απουσίες στο ματς της Κυριακής (3/10).

Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν μπορεί να υπολογίζει στους Γιαν Εμβιλά και Χένρι Ονιεκούρου, ενώ ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν μπορεί να υπολογίζει σε τέσσερις βασικούς ποδοσφαιριστές (βλ. Βέλεθ, Ιωαννίδη, Διούδη και Κώτσιρα).