Μίντιλαντ - ΠΑΟΚ 1-0: Θα ψάξει την ανατροπή στην Τούμπα - Δείτε τα highlights (vid)

Μίντιλαντ - ΠΑΟΚ

Europa Conference League: Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε 1-0 από τη Μίντιλαντ στη Δανία και θα ψάξει την ανατροπή στην Τούμπα για να προκριθεί στους «16» της διοργάνωσης.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» δεν ήταν καλός στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και θα έχει «ζόρια» στον επαναληπτικό.

Ο σκόρερ του Μίντιλαντ - ΠΑΟΚuefa.com

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αξιοποιήσουν τη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησαν στο πρώτο μέρος, παίρνοντας το προβάδισμα στο 20ο λεπτό, με τον Άντερσον, το οποίο κράτησαν μέχρι το τέλος. Μάλιστα, θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και δεύτερο γκολ, αλλά το η μπάλα μετά το τρομερό σουτ του Σαρλες χτύπησε στο δοκάρι στο 90ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ πίεσε όσο μπορούσε, ο Λουτσέσκου προσπάθησε με τις αλλαγές του να τον κάνει πιο επιθετικό, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν απείλησε ουσιαστικά. Κάπως έτσι η ήττα ήρθε φυσιολογικά, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να γλιτώνει και τα χειρότερα στο τέλος.