Παναθηναϊκός: Τα highlights του αγώνα με την Εφές – Βαθμολογία και αποτελέσματα της Euroleague

Euroleague: Ο Παναθηναϊκός έδωσε μεγάλη μάχη κόντρα στην Αναντολού Εφές, ωστόσο ο εκπληκτικός Βασίλιε Μίτσιτς έκρινε την αναμέτρηση του ΟΑΚΑ.

Ο Σέρβος γκαρντ έκανε ρεκόρ καριέρας σε πόντους (βλ. 33) κι η Εφές νίκησε με 80-77, πανηγυρίζοντας το πρώτο της θετικό αποτέλεσμα στο ΟΑΚΑ για πρώτη φορά μετά τις 8 Μαρτίου 2006.

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε στο -11 (38-27 στο 16'), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο πάτησε γκάζι και νίκησε 73-67 του Ερυθρού Αστέρα στο Βελιγράδι.

Σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι ως το 36ο λεπτό, η Μπάγερν Μονάχου με πρωταγωνιστή τον Βλάντιμιρ Λούτσιτς (22π.) επικράτησε 90-79 της Βαλένθια.

Στις νίκες επέστρεψε η Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης, η οποία επικράτησε 66-53 της Βιλερμπάν στη Γαλλία.