Βραζιλία: Άγρια επεισόδια σε γήπεδο - Βίντεο από τις σώμα με σώμα μάχες στην εξέδρα

Print Screen - Video

Βραζιλία: Ο αγώνας της Γκρέμιο με τη Σάντος για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος στιγματίστηκε από θλιβερά επεισόδια ανάμεσα στους οπαδούς.

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα στη Βραζιλία.

Η Γκρέμιο αντιμετώπισε τη Σάντος και στο ημίχρονο του παιχνιδιού κι ενώ η ομάδα του Λουίς Σουάρες είχε το προβάδισμα 1-0 χάρη στο γκολ του Ματουράνο στο 44', δημιουργήθηκε μεγάλη ένταση στις εξέδρες.

Οι οπαδοί των φιλοξενούμενων εισέβαλλαν στην κερκίδα των οπαδών των γηπεδούχων για να κλέψουν ένα πανό, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί χάος στο γήπεδο.

Αφού σκαρφάλωσαν τα κάγκελα και πήραν το πανό που ήθελαν, δεν πτοήθηκαν και αντί να αποχωρήσουν, άρχισαν να κινούνται απειλητικά προς αυτούς. Μάλιστα, για λίγα λεπτά οι μάχες ήταν «σώμα με σώμα», με την αστυνομία να παρεμβαίνει εν τέλει και τα πνεύματα να ηρεμούν.

Η Γκρέμιο του Λουίς Σουάρες κράτησε το υπέρ της 1-0 μέχρι το τέλος, αλλά το πρωτάθλημα της Βραζιλίας δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις.