ΠΑΟΚ-Λαμία: Η συγκινητική αφιέρωση του Μιχαηλίδη

ΠΑΟΚ-Λαμία: Ο Γιάννης Μιχαηλίδης πριν μερικές μέρες «έχασε» τον πατέρα του και στη μνήμη του αφιέρωσε το γκολ που πέτυχε στο τέλος του πρώτου μέρους.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου στο ΠΑΟΚ-Λαμία, ο Γιάννης Μιχαηλίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο νεαρός αμυντικός ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1 εκείνη τη στιγμή. Για τον ίδιο το συναίσθημα ήταν μεγάλο, όχι όμως για τη χαρά που αισθάνθηκε σκοράροντας για την ομάδα του.

Στις 23 Μαρτίου πέθανε ο Θόδωρος Μιχαηλίδης, πατέρας του άσου του ΠΑΟΚ. Στη δική του μνήμη αμέσως αφιέρωσε το γκολ ο γιος του. Σε μια συγκινητική και «δυνατή» στιγμή στην Τούμπα, καθώς σήκωσε το χέρι του δείχνοντας τον ουρανό, πριν γονατίσει.

Αμέσως έσπευσαν να τον αγκαλιάσουν οι συμπαίκτες του, οι οποίοι από την πρώτη στιγμή στέκονται δίπλα του σε αυτή την δύσκολη στιγμή για τον νεαρό.