Champions League Διαμαρτυρίες για πέναλτι και δυο γκολ στο Μπάγερν – Λίβερπουλ

Champions League: Εντυπωσιακό το πρώτο ημίχρονο στην «Allianz Arena» ανάμεσα σε Μπάγερν Μονάχου και Λίβερπουλ, με έπαθλο την πρόκριση στα προημιτελικά.

Μπάγερν Μονάχου και Λίβερπουλ δίνουν μεγάλο ματς στη Γερμανία, μετά το 0-0 του πρώτου παιχνιδιού στο «Άνφιλντ». Η αναμέτρηση είναι για… γερά νεύρα, είναι ένα πραγματικό ευρωπαϊκό ντέρμπι και η πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League φαίνεται πως θα είναι ανοικτή μέχρι και το τελευταίο λεπτό!

Η Μπάγερν Μονάχου μόλις στο 11’ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι στον Λεβαντόφσκι, όμως, ο Σάντιο Μανέ στο 26’ του αγώνα κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τη Λίβερπουλ! Οι γηπεδούχοι κατάφεραν, όμως, να ισοφαρίσουν με ένα αυτογκόλ του Ματίπ στο 39’ του αγώνα. Το 1-1, πάντως, δίνει πρόκριση στους Άγγλους, ωστόσο, υπάρχει ακόμα ένα ημίχρονο στο Μόναχο…