Volley League: Ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός, απώλεια κι ο Ολυμπιακός

Volley League

Volley League: Ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα στην έδρα του Μίλωνα, ενώ ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε αλλά πέρασε από την Ορεστιάδα.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής, καθώς επικράτησε 3-0 σετ του «τριφυλλιού».

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των «πράσινων» στη σεζόν, σε ένα ματς που φάνηκε η απουσία του Ζήση. Ο Μίλωνας με το πιεστικό σερβίς «χάλασε» την υποδοχή του Παναθηναϊκού, ο οποίος δεν μπόρεσε περιορίσει τα σερί των γηπεδούχων.

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε «σκούρα» στην Ορεστιάδα κόντρα στον μαχητικο Άθλο, αλλά έμεινε όρθιος παίρνοντας τη νίκη με 3-2 σετ. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν την πρώτη τους βαθμολογική απώλεια, την ώρα που οι «νεοφώτιστοι» πήραν έναν πολύτιμο βαθμό στη μάχη της παραμονής.

O ΠΑΟΚ «έσπασε» το αήττητο της Κηφισιάς, νικώντας την 3-0 στη Θεσσαλονίκη, αλλά έχασε τον Γιόρνα που τραυματίστηκε στο τρίτο σετ, ενώ ο Φοίνικας Σύρου ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Πήγασου Πολίχνης στην Ερμούπολη και επέστρεψε στις νίκες.