Basket League – Προμηθέας: Πήρε «φωτιά», «έκαψε» το Περιστέρι – Δείτε τα highlights (video)

Basket League: Ο Προμηθέας πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και δεν άφησε κανένα περιθώριο στο Περιστέρι.

Οι παίκτες του Μάκη Γιατρά επικράτησαν 75-58 της ομάδας του Αργύρη Πεδουλάκη, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.

Ο Ίαν Μίλερ ήταν αυτός που ηγήθηκε της εξαιρετικής εμφάνισης που έκαναν οι γηπεδούχοι μετά την ανάπαυλα, ενώ άξιοι συμπαραστάτες του ήταν οι Χάρης Γιαννόπουλος και Δημήτρης Αγραβάνης.

Το Περιστέρι ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό στα πρώτα 20 λεπτά, αλλά στη συνέχεια κατέρρευσε, μετρώντας 5/10 δίποντα, 3/16 τρίποντα, 4/4 βολές και 9 λάθη στο δεύτερο μέρος. Οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν και με συνεχόμενα τρίποντα στην τέταρτη περίοδο, απλοποίησαν την υπόθεση νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 13-17, 35-35, 53-44, 75-58.