Premier League – Λίβερπουλ: Το VAR σόκαρε τους πρωταθλητές! - Δείτε τα γκολ (videos)

Premier League: Η Μπράιτον κατάφερε να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Λίβερπουλ με γκολ-πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

«Στραβοπάτημα» για τους πρωταθλητές Αγγλίας, οι οποίοι είχαν τη νίκη στα χέρια τους μέχρι το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά η Μπράιτον ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι του Γκρος.

Μάλιστα, ο διαιτητής Στιούαρτ Άτγουελ χρειάστηκε να πάει ο ίδιος να δει στο VAR πριν πάρει την απόφαση να καταλογίσει το δεύτερο πέναλτι των γηπεδούχων στο ματς. Στο 20ο λεπτό ο Νιλ Μοπέ είχε στείλει την μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα.

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε με τον Ζότα στο 60ο λεπτό, ενώ είδε το VAR να της ακυρώνει δύο γκολ σε ενέργειες του Σαλάχ και του Μανέ.

Το 0-1 της Λίβερπουλ