Super League – ΑΕΚ: «Σβήνει» το όνειρο – Βαθμολογία και όλα τα γκολ της αγωνιστικής (videos)

Super League: Η ΑΕΚ έμεινε στο 2-2 με τον Βόλο και βλέπει το όνειρο της κατάκτησης του πρωταθλήματος να... ξεθωριάζει.

Οι «κιτρινόμαυροι» για ακόμα ένα παιχνίδι αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα στην άμυνα, έλλειψη συγκέντρωσης και απειθαρχία στο παιχνίδι τους. Κάπως έτσι, μολονότι, προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό, είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου και τελικά δεν κατάφεραν να νικήσουν.

Η ΑΕΚ βρίσκεται πλέον στο -8 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, αλλά δείχνει μια τραγική εικόνα που δεν της επιτρέπει να ελπίζει σε πολλά. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα αναμένεται να φέρει εξελίξεις στην ομάδα.

Νωρίτερα, ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, μολονότι έπαιζε με 10 παίκτες για 40 λεπτά.

Η βαθμολογία

Τα αποτελέσματα κι οι σκόρερ

Δευτέρα (21/12)

ΑΕΚ – Βόλος 2-2 (2΄ Τάνκοβιτς, 70΄ Ανσαριφάρντ - 15΄ Φεράρι, 34΄ Ουάρντα)

ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης 2-2 (23΄ Παμλίδης, 86΄ Κρίζμαν - 33΄ Μουνάφο, 84΄ Λουίς Φερνάντεθ)

Κυριακή (20/12)

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-1 (11΄ Σβιντέρσκι, 65΄ Ίνγκασον - 16΄ Αϊτόρ)

Ολυμπιακός – Λάρισα 5-1 (25΄ Σουντανί, 40΄, 88΄ Ελ Αραμπί, 65΄ Μασούρας, 79΄ Μπρούμα - 33΄ Πινακάς)