Super League: Η βαθμολογία και όλα τα γκολ της αγωνιστικής (videos)

Super LeagueΔείτε όλα τα γκολ και πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία μετά τους αγώνες της 15ης αγωνιστικής στο ελληνικό πρωτάθλημα

Ο Ατρόμητος ήταν ο μεγάλος νικητής (3-2) στη ματσάρα κόντρα στον ΠΑΟΚ, ο οποίος βρίσκεται πλέον στο -10 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ αλλά οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να ανατρέψουν την κατάσταση και με γκολ του Σπύρου Νάτσου στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη.

Ο Άρης πραγματοποίησε πειστική εμφάνιση κόντρα στον Βόλο κι επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα σοκ από τη Λαμία. Οι «κίτρινοι» δεν απειλήθηκαν και πανηγύρισαν το πρώτο τους «τρίποντο» (2-0) για το 2021 με τέρματα των Λούκας Σάσα και Φακούντο Μπερτόγλιο. Από την άλλη, ο Βόλος γνώρισε την πρώτη του ήττα μετά από τέσσερα ματς, στα οποία μέτρησαν μια νίκη και τρεις ισοπαλίες.

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε κι ο ΟΦΗ, ο οποίος πανηγύρισε με τη σειρά του την πρώτη νίκη στο 2021. Η ομάδα της Κρήτης επικράτησε 2-0 της Λαμίας και πλησίασε ξανά στον ένα βαθμό την πρώτη εξάδα και τη ζώνη των πλέι οφ.

Η βαθμολογία

Οι αγώνες της Πέμπτης (7/1)

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 3-2 (64' Μουνίθ, 85' Χαρίσης, 90+4' Νάτσος - 22' Σφιντέρσκι, 82' Ουάρντα)

Οι δηλώσεις των προπονητών

Άρης-ΝΠΣ Βόλος 2-0 (18' Σάσα, 81' Μπερτόλιο)

ΟΦΗ-Λαμία 2-0 (34' πέν. Στάικος, 85' Βαφέας)

Οι αγώνες της Τετάρτης (6/1)

Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός 0-4 (35' Σεμέδο, 40' Καμαρά, 81' Φορτούνης, 86' Μπρούμα)

ΑΕΚ-Παναιτωλικός 1-0 (41' Γαλανόπουλος)

ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός 0-1 (20' Φ. Ιωαννίδης)