Super League: Η βαθμολογία και όλα τα γκολ της αγωνιστικής (videos+photos)

Super League: Δείτε τις καλύτερες φάσεις και όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις της 20ης αγωνιστικής, αλλά και πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία.

Με μεγάλο πρωταγωνιστής τον Αχμέντ Χασάν, ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα, ο Ολυμπιακός πέρασε με σχετική ευκολία από το «Γεώργιος Καμάρας», επικρατώντας 3-1 του Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι «ερυθρόλευκοι» διατήρησαν το αήττητο τους κι επέστρεψαν στο +14 από τη δεύτερη ΑΕΚ, ενώ οι γηπεδούχοι γνώρισαν την τρίτη συνεχόμενη ήττα τους.

Η ΑΕΚ έδειξε και πάλι τον καλό της εαυτό και επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας 2-0 του ΟΦΗ στην Κρήτη. Η «Ένωση» είχε τον έλεγχο σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και «χτυπώντας» σε καθοριστικά σημεία του αγώνα, αφήσε πίσω της την ήττα σοκ από τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο ΠΑΟΚ μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στο Φάληρο ξέσπασε στην αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 5-0 της ομάδας του Αγρινίου, όντας καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο, κατά τη διάρκεια του οποίου σημείωσε πέντε τέρματα.

Με το «παρθενικό» γκολ του Αμίρ Αγκάγιεφ στο πρωτάθλημα, ο Ατρόμητος έφυγε με τη νίκη (1-0) από τους «Ζωσιμάδες». Η ομάδα του Περιστερίου προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό και κατάφερε να το κρατήσει μέχρι το φινάλε, μολονότι οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες.

Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός 1-3