Champions League: Όλα τα γκολ της 4ης αγωνιστικής

Champions League
AP Photo/Scott Heppell

Champions League: Δείτε όλα τα γκολ που μπήκαν το προηγούμενο διήμερο στους αγώνες της 4ης αγωνιστικής.

Μεγάλες συγκινήσεις προσέφερε κι αυτή την εβδομάδα η κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Την Τρίτη (11/10), η Τσέλσι έκανε το «2 στα 2» κόντρα στη Μίλαν κι έκανε καθοριστικό βήμα πρόκρισης στα νοκ άουτ, ενώ η Ρεάλ Μαδρίτης απέφυγε την ήττα από τη Σαχτάρ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την Τετάρτη (12/10), ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι κράτησε «ζωντανή» την Μπαρτσελόνα, αλλά η Ίντερ εξακολουθεί να έχει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης, μετά το 3-3 στο ματς της χρονιάς στο «Καμπ Νου».

Επίσης, ο Μο Σαλάχ έγραψε ιστορία στο 7-1 της Λίβερπουλ στην έδρα της Ρέιντζερς, καθώς σημείωσε το πιο γρήγορο χατ τρικ στην ιστορία του Champions League. Συγκεκριμένα, χρειάστηκε 6 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα για να πετύχει τρία γκολ.