Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

ΝΒΑ: Ντουράντ από άλλον πλανήτη οδήγησε τους Νετς στο 3-2 επί των Μπακς

Μάριος Καλογερόπουλος Μάριος Καλογερόπουλος

Μια νίκη από τους τελικούς της Ανατολής στα πλέι οφ του ΝΒΑ οι Μπρούκλιν Νετς μετά το 114-108 επί των Μπακς – Πρωταγωνιστής ο Κέβιν Ντουράντ με τριπλ νταμπλ

Το προβάδισμα με 3-2 επί των Μπακς χάρισε στους Μπρούκλιν Νετς ο Κέβιν Ντουράντ ο οποίος πραγματοποίησε μυθική εμφάνιση με τριπλ νταμπλ στη νίκη της ομάδας του με 114-108.

Ο Ντουράντ, ο οποίος δεν κάθισε στον πάγκο ούτε ένα δευτερόλεπτο, πέτυχε 49 πόντους (13/16 βολές, 12/14 δίποντα, 4/9 τρίποντα), μάζεψε 17 ριμπάουντ, μοίρασε 10 ασίστ ενώ είχε και 3 κλεψίματα, 2 τάπες και 3 λάθη.

Σπουδαία η βοήθεια που πήρε και από τον Τζεφ Γκριν με 27 πόντους με 7/8 τρίποντα.

Οι Mιλγουόκι Μπακς γνώρισαν την ήττα παρά το γεγονός ότι επτά λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου είχαν προβάδισμα 17 πόντων (57-74).

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 34 πόντους (4/7 βολές, 12/18 δίποντα, 2/4 τρίποντα) και συμπλήρωσε τη στατιστική του με 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 τάπες και 4 λάθη σε 42 λεπτά.

Στο πλευρό του ο Κρις Μίντλετον με 25 πόντους αλλά 8/22 σουτ.

Το έκτο ματς της σειράς των πλέι οφ του ΝΒΑ θα γίνει ξημερώματα της Παρασκευής (3:30) στο Μιλγουόκι.