Basket League: Ένταση κι εκκένωση στο Ηρακλής – Προμηθέας (video)

Basket League

Basket League: Την εκκένωση του «Ιβανώφειου» διέταξαν οι διαιτητές της αναμέτρησης του Ηρακλή με τον Προμηθέα, λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου.

Με 1’53’’ για το τέλος του πρώτου 20λέπτου, το ματς για τη 12η αγωνιστική της Basket League, διεκόπη καθώς υπήρξε ένταση στην εξέδρα.

Συγκεκριμένα, με το σκορ στο 33-42 για τους Πατρινούς, ο Κώστας Μέξας κάλεσε τάιμ άουτ κι οι οπαδοί των των γηπεδούχων εξέφρασαν με έντονο τρόπο διαμαρτυρίες για διαιτητικά σφυρίγματα.

Οι τρεις ρέφερι Κορομηλάς, Ζαχαρής και Μαλαμάς έφυγαν για τα αποδυτήρια και ζήτησαν την εκκένωση του γηπέδου εντός 15 λεπτών. Αυτό κι έγινε με το ματς να συνεχίζεται χωρίς προβλήματα.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η αναμέτρηση ξεκίνησε με δέκα λεπτά καθυστέρηση λόγω απουσίας του γιατρού, ο οποίος έφτασε με καθυστέρηση στο γήπεδο.