Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Μαδρίτης: Το... VAR έδωσε το προβάδισμα στους Μαδριλένους!

Με τη βοήθεια του VAR η Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ και πλέον προηγείται με 2-1 της Μπαρτσελόνα.

Ο Κλεμέν Λανγκλέ τράβηξε από τη φανέλα τον Σέρχιο Ράμος κι ο διαιτητής Χουάν Μαρτίνεθ με τη βοήθεια του VAR καταλόγισε το πέναλτι. Ο Ράμος ήταν αυτός που ανέλαβε και την εκτέλεση για να κάνει το 2-1 στο clasico, με το 25ο συνεχόμενο εύστοχο πέναλτι του.

Στο πρώτο ημίχρονο είχε ζητήσει πέναλτι κι η Μπαρτσελόνα σε μαρκάρισμα του Μέσι! Το τέμπτο της αναμέτρησης έχει πέσει μετά το εκρηκτικό ξεκίνημα, με τους «μπλαουγκράνα» να προσπαθούν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr

Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Μαδρίτης: Δύο (ιστορικά) γκολ σε δέκα λεπτά και «φωτιά» στο clasico!