Champions League: Η Ρεάλ «λύγισε» την Ίντερ! - Όλα τα γκολ της βραδιάς (videos)

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι η Ρεάλ Μαδρίτης έκαμψε την αντίσταση της Ίντερ με 3-2 - «Χορταστική» βραδιά γεμάτη γκολ στο Champions League

Οι Μαδριλένοι, έχοντας μόλις έναν βαθμό σε δύο αγώνες, δεν είχαν περιθώρια για νέα απώλεια κόντρα στην Ίντερ που επίσης δεν έχει νίκη!

Η «βασίλισσα» προηγήθηκε με 2-0, αλλά είδε τους «νερατζούρι» να επιστρέφουν και να ισοφαρίζουν, ωστόσο το γκολ του Ροντρίγκο στο 80ο λεπτό έκανε τη διαφορά!

Φοβερό ματς και στην Αυστρία με την Μπάγερν Μονάχου να επικρατεί 6-2 της Σάλτσμπουργκ, η οποία ήταν πολύ πιο ανταγωνιστική απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ.

«Πεντάρα» για τη Λίβερπουλ στην έδρα της Αταλαντά. Ο Κώστας Τσιμίκας έκανε το ντεμπούτο του στη διοργάνωση ως παίκτης των «κόκκινων», καθώς μπήκε ως αλλαγή στο 82ο λεπτό και μάλιστα στην πρώτη του επαφή απέτρεψε γκολ.

Αναλυτικά...

Α' Όμιλος

Λοκομοτίβ Μόσχας-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1 (24' πεν. Μιράντσουκ / 18' Χιμένες)

Σάλτσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου 2-6 (4' Μπερίσα, 66' Οκουγκάβα / 21' πεν. Λεβαντόβσκι, 44' αυτ. Κρίστενσεν, 79' Μπόατενγκ, 83' Σανέ, 88' Λεβαντόβσκι)

Β' Όμιλος

Σαχτάρ-Γκλάντμπαχ 0-6 (8', 26', 77' Πλεά, 17' αυτ. Μπόνταρ, 44' Μπενσεμπαϊνί, 65' Στιντλ)

Ρεάλ Μαδρίτης-Ίντερ 3-2 (25' Μπενζεμά, 33' Ράμος, 80' Ροντρίγκο / 35' Μαρτίνες, 68' Πέρισιτς)