ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1: Ανατροπή και... λύτρωση στο 91ο λεπτό! - Όλα τα γκολ

Super League: Ο ΠΑΟΚ «φλέρταρε» με το «στραβοπάτημα» στην αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με γκολ του Ελ Καντουρί στις καθυστερήσεις

Ο «Δικέφαλος» αιφνιδιάστηκε από την ομάδα των Ιωαννίνων, η οποία προηγήθηκε στο 31ο λεπτό κι από εκεί και πέρα έδωσε μάχη για να κάνει την ανατροπή.

Οι παίκτες του Γκαρσία άσκησαν μεγάλη πίεση στους αντιπάλους του αλλά χρειάστηκε μια λάθος απόκρουση του Χουτεσιώτη για να να έρθει το 1-1, με τον Σφιντέρσκι στο 52'.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο ΠΑΣ έμεινε και με δέκα παίκτες, καθώς ο σκόρερ του, Ροντρίγκο Εραμούσπε δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η πίεση του ΠΑΟΚ μεγάλωσε και μάλιστα είχε ακόμα και δοκάρι με τον Τζόλη.

Τελικά, η λύτρωση ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Τσόλακ πήρε την πρώτη κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Κρέσπο τη δεύτερη κι ο Ελ Καντουρί έδωσε μια πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του.