Super League: Η βαθμολογία και όλα τα γκολ του Σαββάτου (videos+photos)

Super LeagueΔείτε όλα τα γκολ των σημερινών (30/1) αγώνων της 20ης αγωνιστικής και πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία.

Η Λαμία έκανε την έκπληξη στη Λεωφόρο, καθώς απέσπασε 0-0 από τον Παναθηναϊκό, ο οποίος είδε το νικηφόρο σερί του να λαμβάνει τέλος, μετά από πέντε σερί «τρίποντα». Οι «πράσινοι» «ξόδεψαν» ένα ημίχρονο, ενώ στη συνέχεια έχασαν πολλές ευκαιρίες με τον Επασί να γίνεται ήρωας για τους φιλοξενούμενους.

Ο Αστέρας Τρίπολης έκανε μια εντυπωσιακή ανατροπή κόντρα στον Άρη και πήρε τη νίκη με 2-1! Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε τον πλήρη έλεγχο μέχρι το 60ο λεπτό κι έδειχνε ότι θα φύγει με το «τρίποντο» από την Αρκαδία.

Σε εκείνο το σημείο, όμως, άλλαξαν τα πάντα με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν κατακόρυφα την απόδοση τους και να σημειώνουν δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών.

Στη «λευκή» ισοπαλία έμειναν ΑΕΛ και Βόλος στο Αλκαζάρ, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της αγωνιστικής. Το 0-0 δεν άφησε κάποια ομάδα ικανοποιημένη, καθώς οι φιλοξενούμενοι έχασαν κι άλλο έδαφος στη μάχη για την πρώτη εξάδα, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγουν από τον... πάτο της βαθμολογίας.

Παναθηναϊκός - Λαμία 0-0