Premier League: «Ανάσα» και... έμφραγμα στο 95'! - Όλα τα γκολ στην Αγγλία (videos)

Premier League: Δείτε όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις της 25ης αγωνιστικής στην Αγγλία.

Σπουδαία νίκη που της επιτρέπει να πάρει βαθιά βαθμολογική «ανάσα» πέτυχε η Κρίσταλ Πάλας με... buzzer beater του Κρίστιαν Μπεντέκε στο 95ο λεπτό!

Η ομάδα του Λονδίνου νίκησε 2-1 την Μπράιτον και βρίσκεται πλέον στο +11 από την επικίνδυνη ζώνη, την ώρα που οι γηπεδούχοι με το... έμφραγμα που υπέστησαν κινδυνεύουν, καθώς απέχουν μόλις 4 βαθμούς από τις θέσεις που οδηγούν στη δεύτερη κατηγορία.

Μπράιτον-Κρίσταλ Πάλας 1-2 (55' Βέλτμαν - 28' Ματετά, 95' Μπέντεκε)

Οι αγώνες της Κυριακής (21/02)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Νιούκαστλ 3-1 (30’ Ράσφορντ, 57’ Τζέιμς, 75’ πεν. Φερνάντες - 36’ Σεν-Μαξιμέν)

Άρσεναλ-Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (2' Στέρλινγκ)

Άστον Βίλα-Λέστερ 1-2 (48' Τραορέ-19' Μάντισον, 23' Μπαρνς)

Γουέστ Χαμ-Τότεναμ 2-1 (5' Αντόνιο, 47' Λίνγκαρντ-64' Λούκας)

Οι αγώνες του Σαββάτου (20/2)

Λίβερπουλ-Έβερτον 0-2 (3' Ρισάρλισον, 83' πέν. Σίγκουρντσον)

Μπέρνλι-Γουέστ Μπρομ 0-0

Σαουθάμπτον-Τσέλσι 1-1 (33' Μιναμίνο-54' πεν. Μάουντ)

Φούλαμ-Σέφιλντ Γιουν. 1-0 (61΄ Λούκμαν)

Ο αγώνας της Παρασκευής (19/2)

Γουλβς-Λιντς 1-0 (64’ αυτ. Μελιέ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 25 αγώνες): Μάντσεστερ Σίτι 59, Μάντσεστερ Γ. 49, Λέστερ 49, Γουέστ Χαμ 45, Τσέλσι 43, Λίβερπουλ 40, Έβερτον 40 (24αγ.), Άστον Βίλα 36 (23αγ.), Τότεναμ 36 (24αγ.), Άρσεναλ 34, Γουλβς 33, Κρίσταλ Πάλας 32, Λιντς 32 (24αγ.), Σαουθάμπτον 30 (24αγ.), Μπέρνλι 28, Μπράιτον 26, Νιούκαστλ 25, Φούλαμ 22, Γουέστ Μπρομ 14, Σέφιλντ Γιουν. 11.