LaLiga: Η Ρεάλ γλίτωσε, αλλά η Ατλέτικο «χαμογέλασε» - Όλα τα γκολ στην Ισπανία (video)

LaLiga: Δείτε όλα τα γκολ από τους αγώνες της 25ης αγωνιστικής στην Ισπανία.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ έβαλε δύσκολα στη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία κατάφερε μεν να αποφύγει την ήττα, αλλά το τελικό 1-1 έκανε την Ατλέτικο Μαδρίτης να «χαμογελάσει».

Οι «ροχιμπλάνκος» μετά από αυτό το αποτέλεσμα βρίσκεται στο +5 τόσο από τους Μαδριλένους, όσο και από την Μπαρτσελόνα, έχοντας μάλιστα και ματς λιγότερο. Να θυμίσουμε ότι την ερχόμενη Κυριακή η Ατλέτικο υποδέχεται τη Ρεάλ, σε ένα καθοριστικό ντέρμπι.

Όσον αφορά στο αποψινό ματς, οι δύο ομάδες προέρχονταν από σερί νικών (4 οι «μερένγκες» και 3 οι Βάσκοι), καμία δεν το επέκτεινε, παρότι η Σοσιεδάδ με το γκολ του Πόρτου στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου κρατούσε το «τρίποντο» μέχρι το 89ο λεπτό.

Ο Βινίσιους, όμως, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο 61΄ κατάφερε στο 89΄ να «σώσει την παρτίδα» για τους Μαδριλένους, που και πάλι απομακρύνθηκαν από την κορυφή.

Ρεάλ Μαδρίτης-Σοσιεδάδ 1-1 (89΄ Βινίσιους - 55΄ Πορτού)

Οι αγώνες της Κυριακής (28/2)

Βιγιαρεάλ-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-2 (27΄ αυτ. Πεντράθα, 69΄ Ζοάο Φέλιξ)

Γρανάδα-Έλτσε 2-1 (31΄ Κίνα, 79΄ Πουέρτας - 40΄ Μπογέ)

Κάντιθ-Μπέτις 0-1 (84΄ Χουάνμι)

Θέλτα-Βαγιαδολίδ 1-1 (90΄+4΄ Μουρίγιο - 70΄ Ορεγιάνα)

Οι αγώνες του Σαββάτου (27/2)

Χετάφε-Βαλένθια 3-0 (39΄ Αραμπάρι, 55΄ Μάτα, 87΄ Αλενιά)

Αλαβές-Οσασούνα 0-1 (77΄ Μπάργια)

Σεβίλλη-Μπαρτσελόνα 0-2 (29΄ Ντεμπελέ, 85΄ Μέσι)

Εϊμπαρ-Ουέσκα 1-1 (81΄ Ραμίρεθ - 83΄ Ντιόπ)

Ο αγώνας της Παρασκευής (26/2)

Λεβάντε-Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-1 (33΄ πεν. Ρότζερ - 56΄ πεν. Ραούλ Γκαρθία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 25 αγώνες): Ατλέτικο Μαδρίτης 58 (24αγ.), Μπαρτσελόνα 53, Ρεάλ Μαδρίτης 53, Σεβίλλη 48 (24αγ.), Σοσιεδάδ 42, Βιγιαρεάλ 37, Μπέτις 36, Γρανάδα 33, Λεβάντε 32, Αθλέτικ Μπιλμπάο 30 (24αγ.), Θέλτα 30, Οσασούνα 28, Χετάφε 27, Βαλένθια 27, Κάντιθ 25, Έιμπαρ 22, Βαγιαδολίδ 22, Αλαβές 22, Έλτσε 21 (24αγ.), Ουέσκα 20.