Super League, ΠΑΟΚ – Βόλος 4-2: Ξέσπασε με «τεσσάρα» ο «Δικέφαλος»!

Super League
EUROKINISSI

Super League: Μετά τις ήττες από ΑΕΚ κι Ολυμπιακό, ο ΠΑΟΚ ξέσπασε στον Βόλο, επικρατώντας 4-2, για την 4η αγωνιστική των playoffs.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» επέστρεψε στα «τρίποντα», σημειώνοντας και τα τέσσερα τέρματα του στο πρώτο μέρος.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου πήραν το ζητούμενο, μετά τις δύο ήττες, αλλά ο Ρουμάνος τεχνικός είδε τόσο τον Ομάρ Ελ Καντουρί, όσο κι ο Ντόουγκλας Αουγκούστο να γίνονται αναγκαστική αλλαγή.

Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όπου οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί, ενώ συνέχισαν να έχουν την πρωτοβουλία και μετά την ανάπαυλα. Η διαφορά είναι ότι οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δύο τέρματα, περιορίζοντας την έκταση του σκορ.

ΠΑΟΚ - Βόλος 4-2slgr.gr

Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)
Κίτρινες: Γκάγκι
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια (78' Λύρατζης), Ινγκασον, Κάργας, Ράφα Σοάρες, Ντάντας, Αουγκούστο (35’ Σβαμπ), Ελ Καντουρί (18’ Τάισον), Νάρεϊ (79' Μπίσεσβαρ), Α. Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα (78' Τόμας).
ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Αλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα, Κάτσε (46’ Μεταξάς), Τσοκάνης (64’ Οζέγκοβιτς), Μπαριέντος (82' Καρτάλης), Ντέλετις, Γκάγκι (73' Σι), Πιρές (73' Τσιρίνος).

*Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν την έναρξη της αναμέτρησης στη μνήμη του πρώην προέδρου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Πέτρου Καλαφάτη.