Super League 2: Απίθανη γκάφα στον Βόλο - Ο Απόλλων έκανε 7 φορές σέντρα και η Νίκη καμία

Super League 2: Πρωτόγνωρο περιστατικό στο Πανθεσσαλικό με τον Απόλλωνα Πόντου να κάνει σέντρα και στα δύο ημίχρονα του αγώνα με τη Νίκη Βόλου.

Μάρτυρες μιας σπάνιας κατάστασης στα ελληνικά γήπεδα έγιναν όσοι παρακολούθησαν το ματς της Νίκης Βόλου με τον Απόλλωνα Πόντου για τη Super League 2, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 5-0.

Όπως είναι γνωστό στους πάντες τη σέντρα σε κάθε ημίχρονο παίρνουν εναλλάξ οι ομάδες, όμως στο συγκεκριμένο ματς την έκαναν δύο φορές οι φιλοξενούμενοι και κανείς δεν ξέρει αν αυτό μπορεί να σημαίνει την μερική ή ολική επανάληψη του αγώνα.

Είναι χαρακτηριστικό πως οι παίκτες των γηπεδούχων έλεγαν στη διαιτητή της αναμέτρησης, Αναστασία Μυλοπούλου του Συνδέσμου Καβάλας, για το λάθος που ήταν έτοιμη να κάνει, αλλά αυτή δεν άλλαξε την απόφασή της.

Έτσι οι παίκτες του Απόλλωνα Πόντου έκαναν συνολικά 7 φορές σέντρα στο παιχνίδι, μιας και δέχθηκαν και 5 γκολ, ενώ αυτοί της Νίκης Βόλου καμία!