Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

Εθνική ομάδα: Πήρε ξανά προβάδισμα η Ελβετία με ασίστ του Τσούμπερ (video)

Newsbomb

Εθνική ομάδα: Όπως συνέβη στο ξεκίνημα του ματς, έτσι και στην αρχή του δεύτερου μέρους η Ελλάδα δέχθηκε γκολ από την Ελβετία, η οποία προηγείται 2-1.

Πρωταγωνιστής ήταν και πάλι ο παίκτης της ΑΕΚ, Στίβεν Τσούμπερ, με τη διαφορά, όμως, ότι αυτή τη φορά δεν ήταν εκτελεστής αλλά δημιουργός.

Συγκεκριμένα, έδωσε την ασίστ στον Βάργκας, ο οποίος έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του στο 51ο λεπτό. Ήταν το σημείο όπου η Εθνική είχε κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο κι η Ελβετία χτύπησε στην κόντρα επίθεση.

Στο 62ο λεπτό η Ελλάδα έχασε τεράστια ευκαιρία για να κάνει το 2-2, καθώς η μπάλα μετά το πλασέ του Παυλίδη (σκόρερ του 1-1) βρήκε το δοκάρι.

Δείτε ΕΔΩ όλα τα γκολ από τους αγώνες της ευρωπαϊκής ζώνης για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου