Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

Το ματς της χρονιάς στη Γαλλία: Εννιά γκολ, διακοπή, κλάματα και τρεις κόκκινες

Newsbomb

Γαλλία: Μια ολόκληρη σεζόν, ένα 90λεπτό τους! Μετς και Γκινγκάμπ έδωσαν τον αγώνα της χρονιάς, ο οποίος τα είχε όλα!

Η Μετς του πρώην τεχνικού του ΠΑΟΚ και του Παναθηναϊκού, Λάζλο Μπόλονι υποδέχθηκε την Γκινγκάμπ για την 8η αγωνιστική της Ligue 2.

Η ομάδα της Βρετάνης έφυγε με το «διπλό», επικρατώντας 6-3 των γηπεδούχων, οι οποίοι τελείωσαν το ματς με οκτώ παίκτες. Συγκεκριμένα, οι Κουγιατέ, Ουκιτζά και Ζαν Ζακ είχαν δει την κόκκινη κάρτα, μέχρι το 56ο λεπτό της αναμέτρησης! Σε εκείνο το σημείο το σκορ ήταν 3-3, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 3-1 στο 16ο λεπτό.

Ο τερματοφύλακας, Αλεξάντρ Ουκιτζά, μάλιστα, αποχώρησε με δάκρια, καθώς ο Λιβολάντ κέρδισε το πέναλτι και την αποβολή του, κάνοντας «θέατρο». Οι αποφάσεις του διαιτητή προκάλεσε οργή στους οπαδούς των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα να οδηγηθεί το ματς σε 30λεπτη διακοπή, για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Δείτε τα highlights της «χορταστικής» αναμέτρησης στο βίντεο στη βασική φωτογραφία