Στο 2-9 ο Παναθηναϊκός, στην κορυφή η Ρεάλ - Όλα τα highlights κι η βαθμολογία (videos)

Ευρωλιγκα Euroleague

Euroleague: Δείτε τα highlights των αγώνων της 11ης αγωνιστικής και τη βαθμολογία της διοργάνωσης.

Ο Παναθηναϊκός έχασε… δικό του παιχνίδι στο Μόναχο, με την Μπάγερν να παίρνει τη νίκη (81-78) στο τελευταίο λεπτό.

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνάντησε αντίσταση για ένα ημίχρονο από τον Ερυθρό Αστέρα, αλλά στο φινάλε επικράτησε 79-67 και με την ένατη νίκη της σε 11 αγώνες, ανέβηκε (έστω και προσωρινά) μόνη της στην κορυφή.

Οι Βενσάν Πουαριέ κι Έντι Ταβάρες έκαναν θραύση μέσα στις δύο ρακέτες, έχοντας συνολικά 29 πόντους, 12 ριμπάουντ και 6 τάπες! Οι δυο τους «κάλυψαν» τα μόλις 8/25 τρίποντα.

* Ένα απίστευτο περιστατικό έλαβε χώρα κατά τη διάρκεια των δηλώσεων που έκανε ο Ιωάννης Παπαπέτρου στο ματς του Παναθηναϊκού με την Μπάγερν στο Μόναχο.