Μολδαβία – Ελλάδα: Γκολάρα ο Φορτούνης, γκολάρα κι ο Μπακασέτας (vids)

InTime

Δείτε τα δυο γκολ που έχουν δώσει προβάδισμα στην Ελλάδα κόντρα στη Μολδαβία στο Κισινάου για τον αγώνα του Nations League.

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Μολδαβία η Εθνική Ελλάδας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Nations League. Η «γαλανόλευκη» με… μαέστρο τον Κώστα Φορτούνη πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων, έχοντας πολύ καλή απόδοση.

Ο διεθνής μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού στο 32’ έπιασε ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή κι έστειλε τη μπάλα… συστημένη στα δίχτυα του Ναμάσκο για να δώσει προβάδισμα στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Κώστας Φορτούνης από σκόρερ έγινε δημιουργός και έδωσε μια εξαιρετική ασίστ στον Τάσο Μπακασέτα, που με τη σειρά του δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το 0-2 στον αγώνα Μολδαβία – Ελλάδα.

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr