Premier League – Μάντσεστερ Σίτι: «Πολίτες» πέντε αστέρων! - Όλα τα γκολ

Premier League: Η Μάντσεστερ Σίτι βρήκε κόντρα στην Μπέρνλι το... ξέσπασμα που αναζητούσε, επικρατώντας με 5-0.

Οι «πολίτες» δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην αντίπαλο τους και με τον Ριγιάντ Μαχρέζ να σημειώνει χατ-τρικ πέτυχε μια άνετη νίκησε και πλησίασε στο -6 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ, η οποία έχει κι έκανε ματς περισσότερο.

Οι «κόκκινοι» νωρίτερα είχαν στραβοπατήσει στην έδρα της Μπράιτον, η οποία ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες): Λίβερπουλ 21 (10αγ.), Τότεναμ 20, Τσέλσι 18, Λέστερ 18, Σαουθάμπτον 17, Έβερτον 16, Μάντσεστερ Σίτι 15 (9αγ.), Άστον Βίλα 15 (8αγ.), Γουέστ Χαμ 14, Γουλβς 14, Νιούκαστλ 14 (10αγ.), Μάντσεστερ Γ. 13 (8αγ.), Άρσεναλ 13, Κρίσταλ Πάλας 13 (10αγ.), Λιντς 11, Μπράιτον 10 (10αγ.), Μπέρνλι 5 (9αγ.), Φούλαμ 4, Γουέστ Μπρομ 3, Σέφιλντ Γιουν. 1.

Μάντσεστερ Σίτι-Μπέρνλι 5-0 (6', 22', 69' Μαχρέζ, 41' Μεντί, 66' Τόρες)

Μπράιτον-Λίβερπουλ 1-1 (90+' πεν. Γκρος-60' Ζότα)

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr.