Euro 2020: Συνεχίζεται το Δανία-Φινλανδία – Η ώρα που θα ξεκινήσει

Euro 2020

Euro 2020: Κανονικά θα συνεχιστεί ο αγώνας της Δανίας με τη Φινλανδία, όπως γνωστοποίησε επίσημα η UEFA

Τόσο η ομοσπονδία της Δανίας, όσο κι η UEFA με νέα τους ενημέρωση επιβεβαίωσαν ότι η κατάσταση του Κρίστιαν Έρικσεν είναι σταθερή κι ότι ο ποδοσφαιριστής της Ίντερ έχει τις αισθήσεις του.

Μάλιστα, όπως έγινε γνωστό οι παίκτες ενημερώθηκαν ότι ο ποδοσφαιριστής είναι καλά κι ως εκ τούτου αποφασίστηκε ότι το Δανία – Φινλανδία θα ξεκινήσει και πάλι στις 21:30 ώρα Ελλάδας.

Σύμφωνα με τον προγραμματισμό οι ποδοσφαιριστές θα παίξουν τα τέσσερα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους, συν πέντε λεπτά καθυστερήσεις (κι όχι πέντε λεπτά διακοπή όπως είχε αναφέρει αρχικά η UEFA), θα υπάρξει η ανάπαυλα του ημιχρόνου και στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί το δεύτερο 45λεπτο.

Μάλιστα, όπως αναφέρει η UEFA η απόφαση να συνεχιστεί ο αγώνας στο Πάρκεν πάρθηκε μετά από επιθυμία των παικτών και των δύο ομάδων. Επίσης, κανονικά στις 22:00 θα ξεκινήσει και το ματς του Βελγίου με τη Ρωσία.