Super League: Εμφατικό «διπλό» επί του ΠΑΣ ο Άρης

Super League

Super League: Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πανηγύρισε ο Άρης, ο οποίος επικράτησε 4-0 του ΠΑΣ στα Γιάννινα.

Οι «κίτρινοι» ολοκλήρωσαν με τον καλύτερο τρόπο τον πρώτο γύρο, σημειώνοντας εννιά γκολ σε δύο ματς.

Η αναμέτρηση δεν ήταν εύκολη για τον Άρη, ο οποίος χρειάστηκε την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φαμπιάνο για να ανοίξει το σκορ στο 60ο λεπτό. Στη συνέχεια και για ένα δεκάλεπτο (70’-80’), οι παίκτες του Άλαν Πάρντιου «υπέφεραν», καθώς ο ΠΑΣ άσκησε μεγάλη πίεση κι έχασε ευκαιρία για να φτάσει στην ισοφάριση. Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, όμως, η ομάδα της Θεσσαλονίκης ξέσπασε και πέτυχε τρία γκολ, παίρνοντας με εμφατικό τρόπο το «τρίποντο».

ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης 0-4slgr.gr

Διαιτητής: Δημήτριος Μαλούτας (Ημαθίας)
Κίτρινες: Εραμούσπε – Φαμπιάνο, Εμπακατά, Ετέμπο.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Θανάσης Στάικος): Αθανασίου, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Μπιλμπάο, Μορέιρα, Παμλίδης (87’ Μανσούρ), Εραμούσπε, Τζίμας (87’ Τσίρης), Μπαγκαλιάνης (64’ Ροσέρο), Μπαλάν.
ΑΡΗΣ (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Εμπακατά, Πίρσμαν, Ενκουλού, Φαμπιάνο, Μάνου Γκαρθία (73’ Νταμπό), Ετέμπο (90’+2’ Σγούρος), Ματέο Γκαρσία, Ζερβίνιο (79’ Γκρέι), Καμάτσο (46’ Οντουμπάτζο), Πάλμα.