Champions League: Ο Παπανικολάου «σφράγισε» με γκολάρα την πρόκριση της Ρακόβ (video)

Champions League
EPA/Waldemar Deska

Champions League: Ο Γιάννης Παπανικολάου σκόραρε ένα πολύ όμορφο τέρμα κι έβαλε το… κερασάκι στη γλυκιά τούρτα της πρόκρισης για τη Ρακόβ.

Η πολωνική ομάδα επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της κόντρα στη Φλόρα και στο Ταλίν.

Με το 1-0 του πρώτου αγώνα, επικράτησαν με το εντυπωσιακό 3-0 στην Εσθονία και προκρίθηκαν στον δεύτερο προκριματικό του Champions League.

Ο Παπανικολάου, ο οποίος έπαιξε βασικός κι έβγαλε όλο το «90λεπτο», σκόραρε στο 85ο λεπτό ένα πολύ όμορφο γκολ, με το οποίο διαμόρφωσε το αποτέλεσμα για τη Ρακόβ.

Στη βασική ενδεκάδα, παίζοντας σε όλο το ματς, βρέθηκε κι ο άλλος Έλληνας των φιλοξενούμενους, Στράτος Σβάρνας.