Έδωσε τη νίκη στην Ίντερ και τον… έγδυσαν!

Ο Ντάβιντε Φρατέζι στις καθυστερήσεις πέτυχε γκολ νίκη για την Ίντερ κόντρα στην Ελλάς Βερόνα με τους συμπαίκτες του να του κατεβάζουν το σορτσάκι στους πανηγυρισμούς.

Πρωταθλήτρια χειμώνα στη Serie A η Ίντερ. Η ομάδα του Μιλάνο επικράτησε 2-1 της Ελλάς Βερόνα, σε ματς που «έσπασαν» καρδιές. Ο Φρατέζι με γκολ στο 4ο λεπτό του έξτρα χρόνου έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Ανρί στο 90+10’ κι έτσι οι «νερατζούρι» πήραν σπουδαία νίκη.

Αμέσως μετά το γκολ του Φρατέζι, ακολούθησαν σκηνές παροξυσμού. Ο παίκτης των γηπεδούχων σκαρφάλωσε στα κάγκελα πανηγυρίζοντας έξαλλα μπροστά στους οπαδούς των «νερατζούρι». Οι συμπαίκτες του για να τον φτάσουν του τράβηξαν το σορτσάκι με αποτέλεσμα να τον γδύσουν και να τον αφήσουν με το εσώρουχο!

Όλα αυτά γιατί η Ίντερ με τη νίκη της έφτασε στους 48 βαθμούς στη 18η αγωνιστική κι έτσι είναι πρωταθλήτρια χειμώνα στο Καμπιονάτο.